Laatste update op 24 januari 2025 door Sander
Poppies Hotel Bali: een oase van rust in het midden van het levendige Kuta. Na mijn verblijf op Lombok is het tijd om weer richting Europa te gaan. Lombok kent slechts een paar internationale vluchten en daarom vlieg ik terug vanaf Bali. Mijn nacht op Bali besluit ik door te brengen in het authentieke Poppies Bali. Een boetiekhotel met een lange historie. Bovendien is het relatief dichtbij het vliegveld. Eerder schreef ik over mijn verblijf bij twee andere boetiek hotels op Lombok:
Poppies Hotel Bali bestaat al sinds de jaren zeventig. Het begon als een restaurant en daarna volgden een aantal cottages. In de vroege jaren tachtig kwamen hier nog eens twintig bij.
Het hotel is niet aangesloten bij een keten zoals Hilton Honors of IHG One Rewards. Je hebt daarom geen mogelijkheid om hotelpunten te sparen. Ook heb je geen voordelen vanuit elite status bij een loyaliteitsprogramma. Je kunt het hotel boeken via diverse aanbieders, zoals Expedia en Booking.com. Ontbijt is niet standaard inbegrepen, maar aangezien ik de volgende dag al weer vroeg naar het vliegveld moet is dat geen probleem.
Poppies Bali: check in
Na aankomst op Ngurah Rai Airport zoek ik tevergeefs naar onze chauffeur. Het hotel biedt een gratis transfer aan naar het hotel, maar helaas is dit niet goed gegaan. Het hotel geeft via Whatsapp aan dat ik een reguliere taxi kan nemen en ik de kosten terug zal krijgen bij de check in. Netjes!
In de smalle straatjes rond Poppies lane en Jalan Legian is uiteindelijk de ingang van het hotel verstopt. Het is een beetje zoeken, met name omdat auto’s hier moeilijk kunnen komen. Bij binnenkomst loop je gelijk de fraaie tuin van het hotel binnen.

Poppies Hotel Bali ingang

Tuin met Beruga
De receptie is in klassieke stijl ingericht. Je zou kunnen zeggen dat het gedateerd is, maar persoonlijk spreekt het authentieke mij wel aan. Het is bovendien allemaal goed onderhouden. Bij de check in krijg ik nog de excuses voor het vervoer en bovendien krijg ik gelijk de taxikosten terug.
We krijgen een welkomstdrankje en een uitleg over het hotel. Vervolgens worden we naar onze kamer gebracht door de fraaie tuin van het hotel.

Receptie

Receptie zitgedeelte

Welkomstdrankje

Tuin naar de cottages
Cottage
De kamerkeuze is eenvoudig bij Poppies Bali: dit zijn allemaal cottages met uitzicht op de tuin. De cottages zien er authentiek uit en hebben “Alang Alang” daken. Iedere cottage heeft een eigen terras. De cottages zijn zodanig opgesteld dat je voldoende privacy hebt op je terras. Op het terras is een thermoskan voor water aanwezig. Het gebruik van plastics voor eenmalig gebruik wordt zoveel mogelijk beperkt.

Cottage

Terras
Ook binnen is de authentieke stijl zichtbaar. Met name het plafond is prachtig! Uiteraard moet je liefhebber zijn van deze stijl, want anders zou je het al snel als oubollig kunnen bestempelen. Door het hoge plafond is het over het algemeen wat lastiger om de ruimte te koelen, maar ik moet zeggen dat de temperatuur aangenaam is op de kamer.
Achterin de kamer is een zithoek aanwezig. In het midden van de kamer is een (compacte) flatscreen televisie die zowel naar het bed als de zithoek gericht kan zijn.

King Bed

Zitgedeelte (en ja, deze foto is niet zo geweldig)
Ook het praktische deel is goed in orde. Er is een bureau beschikbaar, waarbij de koffie en thee faciliteiten in de lade zijn verstopt. Ook hier tref je weer hervulbare flessen aan. Er is voldoende kastruimte met een kluis, radio en badjassen.

Bureau

Kluis, radio en afstandbediening

Badjassen
De badkamer is binnen maar vanwege het glazen plafond en de planten geeft het een semi-open gevoel. Het decor van de badkamer is verder fraai: chromen kranen en douchekop. De douchebak kan tevens fungeren als een kleine badkuip. De toilet artikelen zitten in mini-flesjes, maar er staat duidelijk bij dat je deze niet mag meenemen. Ook in de badkamer zie je dat het allemaal wat ouder is, maar het is zeer goed onderhouden.

Badkamer

Wastafel

Toilet artikelen

Toilet

Douche (eventueel als bad te gebruiken)
Zwembad
Het zwembad vormt absoluut een hoogtepunt van dit hotel, omringd door een prachtige tuin vol kleurrijke bloemen. Je krijgt hier helemaal niets mee van de drukke straten die vlak in de buurt liggen. Het is zelden druk bij het zwembad en er zijn voldoende ligbedden aanwezig. Wel is het een behoorlijk diep zwembad. Voor kinderen is een separaat poedelbad aanwezig.

Zwembad

Zwembad

Ligbedden
In de tuin zijn diverse hoogteverschillen aangebracht. Iets hoger gelegen is een jacuzzi. Verder is er een bibliotheek aanwezig, een zonnedek en een bar. Wat mij betreft is het geheel heel sierlijk ontworpen en een prachtige plek om te relaxen.

Jacuzzi

Bibliotheek

Zwembad bar
Poppies Hotel Bali: Conclusie
Dit hotel is wat mij betreft veel leuker dan de meeste andere hotels die in de buurt van het vliegveld van Bali liggen. Het is heerlijk rustig, heeft een schitterende tuin & zwembad en in de cottages vind je alles wat je nodig hebt. Er zijn bovendien veel authentieke elementen terug te vinden in en rondom het hotel.

![Naar Bali met punten en miles: hoeveel heb je nodig? [2025]](https://bijzonderetickets.nl/wp-content/uploads/2025/10/PXL_20251025_102352136.MP_-1364x1024.jpg)




