Emirates First Class Lounge Dubai Concourse C. Na een bezoek aan de Emirates First Class Lounge Concourse A, bezoek ik de tweede lounge in Concourse B. Deze is op het moment van mijn bezoek in verbouwing. Mijn vlucht vertrekt vanuit Concourse C, waardoor ik deze lounge als laatste bezoek. Het schema en de introductie van de volledige vluchten, hotels en lounges kun je hier teruglezen.
Concourse C is het oudste gedeelte van Terminal 3. Dit zie je ook goed terug: het is allemaal minder groots en heeft daardoor wat meer charme. Zo ook de lounge!
First Class Lounge Dubai Concourse C
Nadat ik met de trein aangekomen ben in Concourse C moet ik nog een stukje wandelen voordat ik bij de lounge arriveer. De lounges zijn goed aangegeven waardoor het niet moeilijk is om de lounge te vinden. Het valt gelijk op dat de lounge ingang minder groots is dan de lounge in Concourse A. Deze ingang heeft meer overeenkomsten met de lounges in Singapore en Bangkok.
Ook bij binnenkomst oogt deze lounge veel meer bescheiden: zelfs de Rolex klokken zijn wat minder patserig! Alles is ook wat compacter: een klein Business Center, een schoenpoetstroon en kluisjes. Dit maakt het ook overzichtelijk en, in mijn optiek, veel stijlvoller dan de andere lounge.

First Class Lounge Dubai Concourse C ingang

Computer en Rolex!

Binnenkomst in de lounge
De lounge bestaat uit twee verdiepingen. Beneden is ruim zitgelegenheid, voornamelijk voor het dining gedeelte. Voorin de lounge zijn ook nog een aantal relaxstoelen aanwezig.
Het uitzicht op het platform is fenomenaal als je beneden zit. Helaas is het gedurende mijn bezoek redelijk rustig in Concourse C, maar desondanks kan ik erg genieten van dit uitzicht. Je hebt ook een redelijk goed uitzicht op de startbaan, waardoor je ook kunt genieten van vertrekkende toestellen.

Lounge zitgelegenheid

Lounge

Platform view!
Achterin op de begane grond is een ruim buffet aanwezig met nog meer stoelen en tafels om te dineren. Hoofdzaak van deze lounge is à la carte dining, dus er is absoluut geen noodzaak om dicht bij het buffet te zitten. Omdat ook in deze lounge veel personeel rondloopt ziet iedere tafel er keurig opgemaakt uit.

Restaurant gedeelte

Dining
In het midden van de lounge is een trap naar de bovenverdieping van de lounge. Dit gedeelte bestaat hoofdzakelijk uit relaxstoelen. Je hebt hier een stuk minder licht, wat prettig kan zijn als je een flinke jetlag hebt. Achterin kun je nog wat eten vinden en uiteraard een assortiment aan drinken.
Tot slot is er nog een beperkt aanbod aan ligstoelen aanwezig om een dutje te doen. Er zijn geen pods aanwezig zoals in de lounge in Concourse A.

Twee verdiepingen

Meer zitgelegenheid

Slaapplaats
Eten en drinken
Met het eten en drinken zit het wel goed in de lounges. In deze lounge is dit allemaal beschikbaar op dezelfde plaats, namelijk op de begane grond achterin het restaurant. De kwaliteit van het eten is hoog, zoals je verwacht in een First Class lounge.
Naast een ruim assortiment aan hartige gerechten is ook het aanbod aan zoetigheid hier mega. Dusdanig lekker dat het lastig is om niet iets te proberen. Er is zelfs een ruim assortiment aan gebak, wat er eveneens goed uitziet.
Uiteraard draait het in de lounge voornamelijk om a la carte dineren, waarvoor de menukeuzes gelijk zijn als in de lounge in Concourse A.

Koude gerechten

Zoetigheid

Fruit, hartig en zoet

Gebak
De alcoholselectie is ook hier uitgebreid. Naast het gebruikelijke aanbod aan sterk alcoholische dranken kun je hier weer verrassend goede wijnen vinden. De champagne is met Moët & Chandon de zwakste optie. Gelukkig maakt het ruime assortiment aan rode en witte wijnen dit allemaal goed. Ook in deze lounge lijken de flessen redelijk willekeurig te zijn neergezet en kun je op zoek naar wat lekkers.

Alcoholselectie

Champagne

Rode wijn

Meer rood

Wit
Ik besluit over te gaan op een piepkleine proeverij van rode wijn. Helaas verdraag ik rode wijn niet zo heel goed, waardoor ik puur voor de smaak een klein beetje probeer. Daarna neem ik nog een heerlijk glas Corton Charlemagne 2015 Grand Cru: genieten in combinatie met het uitzicht op het platform.
Eten heb ik al gedaan, maar ik besluit toch nog iets van de kaart te kiezen. Een uiensoep lijkt mij niet al te zwaar. Deze smaakt uitstekend.

Wine tasting

Corton-Charlemagne 2015

Uiensoep

Genieten met dit uitzicht!
Emirates First Class Lounge Dubai Concourse C: Conclusie
Dit is wat mij betreft de meest prettige lounge voor First Class passagiers in Dubai. Het is overzichtelijk, best chique, fantastisch uitzicht op het platform en de service is goed. De wijnen en het eten zijn – net als de andere First Class lounges – uitstekend. Als ik ooit weer eens met Emirates in First Class vlieg dan zal ik waarschijnlijk direct naar deze lounge gaan.
Nadelen zijn er ook: je kunt niet vanuit de lounge boarden, de privacy pods ontbreken en als je de grootsheid juist kunt waarderen zou deze lounge niet echt kunnen overtuigen. Net als in de andere lounges is de koffie niet zo geweldig en zou barista service niet misstaan hebben.